Tereny nad Wisłą – kształtuje się piękne miejsce na wypoczynek

Zaniedbane tereny nad Wisłą odchodzą do przeszłości. Stare, zarośnięte zbiorniki zostały zasypane. Trwa zagospodarowywanie i odnawianie terenów zieleni rekreacyjnej. Przybyło ławek, koszy na śmieci. Powoli kształtuje się naturalny plac zabaw. Gotowy jest amfiteatr, z przeznaczeniem np. na kino letnie. Wyjątkowości miejscu dodają rzeźby Jana Chmielowca.

Nie tak dawno obśmialiśmy wagon kuszetkowy PKP na Placu Bartosza Głowackiego. Nowo odremontowany budynek PSS Społem w naszej ocenie prezentuje się paskudnie. No trudno. Będzie spełniał swoje zadanie jako pawilon handlowo – usługowy i pewnie się przyzwyczaimy do jego wyglądu.

Dziś przyglądaliśmy się terenom nad Wisłą. Jest naprawdę pięknie! Trzeba to przyznać. Oczami wyobraźni widzimy jak to miejsce będzie wyglądać wiosną, gdy prace będą skończone i wszystko się zazieleni. Powstaje piękny teren na wypoczynek, spacery i rekreację. Cieszy…

Inwestycja jest częścią projektu „Rozwój terenów zieleni na obszarze miasta Tarnobrzega w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020” o wartości ponad 6 milionów złotych. 85 procent tej kwoty stanowi dotacja z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, którą miasto pozyskało na ten cel.

Fotorelacja. Tereny nad Wisłą, 15.12.2019 r. 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *