To niesamowite uczucie uratować komuś życie – mural w Tarnobrzegu!

dkms logo 300x89 - To niesamowite uczucie uratować komuś życie - mural w Tarnobrzegu!Za każdym Dawcą faktycznym kryją się historie dwóch osób – Dawcy potencjalnego, który zadeklarował chęć pomocy, rejestrując się do bazy Fundacji DKMS i Pacjenta, który tej pomocy potrzebował. Od początku działalności Fundacji DKMS w Polsce 7024 osoby oddało szpik lub krwiotwórcze komórki macierzyste, dając innej – często nieznajomej i anonimowej – osobie szansę na życie. Co ich wszystkich łączy? Niesamowite uczucie, jakim jest podzielenie się z drugą osobą cząstką siebie. W ramach akcji „To #niesamowiteuczucie uratować komuś życie” w trzech miastach Polski powstały kolorowe murale, a już teraz kolejny mural pojawił się w Tarnobrzegu.

Na świecie zarejestrowanych jest ponad 35 mln potencjalnych Dawców szpiku, a w bazie Fundacji DKMS w Polsce – ponad 1,5 mln. Tygodniowo około 20 Dawców z bazy Fundacji DKMS oddaje krwiotwórcze komórki macierzyste, dając chorym na nowotwory krwi szansę na wyzdrowienie. 7024 Dawców pomimo różnego stylu życia, odmiennych pasji i wykonywanych profesji łączy coś wyjątkowego – zostali Dawcami faktycznymi i doświadczyli, że to  niesamowite uczucie uratować komuś życie.

Niesamowite murale w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach i Tarnobrzegu

Tarnobrzeski mural powstał dzięki wsparciu Prezydenta Miasta Tarnobrzega i dyrektora MOSiR oraz lokalnego inicjatora akcji rejestracji – pana Piotra Błaszkiewicza z Ogólnokrajowego Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Przewlekłą Białaczkę Szpikową. Mural namalowany jest na elewacji budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Alfreda Freyera przy Al. Niepodległości 2 w Tarnobrzegu – ściana od strony trybun stadionu.

Pierwszy mural w ramach akcji #niesamowiteuczucie powstał przed wejściem do Arkad Wrocławskich i przedstawia wielobarwne, rozłożyste skrzydła. Skrzydła zostały namalowane na specjalnej konstrukcji, przymocowanej do elewacji budynku. Ich ekspozycja zaplanowana jest do 9 września. Druga grafika powstała przy Moście Poniatowskiego, na bulwarach wiślanych w Warszawie. Murale, które powstały w Tarnobrzegu, Katowicach, Warszawie i Wrocławiu mają zachęcać przechodniów do robienia sobie zdjęć na tle kolorowych rysunków oraz do udostępniania ich w mediach społecznościowych, żeby w ten sposób promować ideę walki z nowotworami krwi i pokazywać solidarność z chorymi.

10 minut dla życia

Rejestracja w bazie Fundacji DKMS to zaledwie kilka prostych kroków, które dzielą nas od możliwości uratowania komuś życia. Żeby zostać Dawcą potencjalnym, nie trzeba wychodzić z domu – wystarczy wziąć do ręki telefon lub usiąść na chwilę przez ekranem komputera. Użytkownicy sieci spędzają w niej średnio około sześciu godzin i czterdziestu dwóch minut – dziennie. Rejestracja do bazy Dawców Fundacji DKMS to zaledwie kilka minut. To właśnie dzięki poświęceniu tej krótkiej chwili można podarować komuś szansę na życie i doświadczyć tego niesamowitego uczucia.

Więcej informacji o działalności DKMS oraz banerach DKMS nad naszym jeziorem znajdziecie państwo tutaj:
https://tarnobrzegtuzyjemy.pl/to-niesamowite-uczucie-uratowac-komus-zycie/

Info: DKMS, Piotr Błaszkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *