To niesamowite uczucie uratować komuś życie

Są dwa miejsca nad Jeziorem Tarnobrzeskim, gdzie można dołączyć do promocji Kampanii Ogólnopolskiej i zostania Potencjalnym Dawcą Szpiku. Jest to Keja i Taras Widokowy. Umiejscowione są tam dwa banery. Aby promować kampanię należy zrobić sobie zdjęcie ze skrzydłami i wstawić je na Facebook.

dkms - To niesamowite uczucie uratować komuś życie

Misją Fundacji DKMS jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych. Fundacja działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja pożytku publicznego oraz jako Ośrodek Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia. To największy Ośrodek Dawców Szpiku w Polsce, w którym zarejestrowanych jest ponad 1,1 mln (listopad 2017) potencjalnych Dawców szpiku, spośród których ponad 4 700 (listopad 2017) osób oddało swoje komórki macierzyste lub szpik Pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie, dając im tym samym szansę na życie.

Aby zostać potencjalnym Dawcą, wystarczy przyjść na organizowany przez fundację Dzień Dawcy szpiku lub wejść na stronę www.dkms.pl/zostan-dawca i zamówić pakiet rejestracyjny do domu.

Info: Piotr Błaszkiewicz, Prezes Koła Podkarpackiego – Ogólnokrajowego Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Przewlekłą Białaczkę Szpikową, www.dkms.pl

 

 

One thought on “To niesamowite uczucie uratować komuś życie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *