Trzeźwy poranek – akcja podkarpackiej policji. Dane z Tarnobrzega

Podkarpaccy policjanci zatrzymali wczoraj, 17 lutego 42 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę, mimo wypitego wcześniej alkoholu. To wynik wzmożonych kontroli w ramach działań „Trzeźwy poranek”. W ciągu kilku godzin skontrolowano ponad 19 tys. kierowców.

Wczoraj od rana funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców.

Policjanci skontrolowali w tym czasie 19 556 kierowców. Podczas prowadzonej akcji policjanci ujawnili 42 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 25 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila. W związku z tym kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 17 odpowie za wykroczenie.

Tarnobrzescy policjanci, w ramach wczorajszej akcji wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich siedział za kierownicą fiata, drugi to rowerzysta. Tego dnia funkcjonariusze skontrolowali ponad 580 kierowców.

W poniedziałek policjanci  ruchu drogowego ujawnili dwóch nietrzeźwych kierujących,
którzy poruszali się po drogach powiatu tarnobrzeskiego.
Tego dnia funkcjonariusze skontrolowali 582 kierowców.

Pierwszy kierowca został zatrzymany wczoraj, przed godz. 11:00, na ul. Warszawskiej w Tarnobrzegu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 52–letniego kierowcy. Badanie wykazało u niego 0,64 promila alkoholu w organizmie.

Przed godz. 12:00, policjanci ruchu drogowego podjęli interwencję wobec pijanego rowerzysty. Do zdarzenia doszło w Krawcach gmina Grębów. Mężczyzna będąc pod silnym działaniem alkoholu jechał w kierunku posesji, nie mógł utrzymać równowagi, spadł z roweru na jezdnię. 62–latek trafił do policyjnej izby zatrzymań. Badanie alkomatem wykazało u niego 2,46 promila alkoholu w organizmie.

Obaj kierujący poniosą teraz odpowiedzialność przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi na wiele lat.

Reagujmy, gdy pijany wsiada za kierownicę, nie pozwólmy na to. Pamiętajmy, że pijany kierowca to potencjalne zagrożenie dla wszystkich użytkowników dróg.

Info. KWP w Rzeszowie. Policja Tarnobrzeg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *