Trzy zimowe transfery Siarki – Marcin Wodecki, Kacper Wełniak i Tomasz Wełnicki

7 Dwa zimowe transfery Siarki – Wodecki 300x270 - Trzy zimowe transfery Siarki – Marcin Wodecki, Kacper Wełniak i Tomasz WełnickiMarcin Wodecki nowym piłkarzem Siarki został z końcem stycznia br. Znany jest między innymi z występów w Górniku Zabrze, Odrze Wodzisław Śl. i Odrze Opole. Wodecki  urodził się w 1988 roku w Rybniku. Zaczynał swoją przygodę w ROW Rybnik. Już jako młody zawodnik trafił do Górnika Zabrze, w którym grał przez pięć lat z przerwą na występy w ekstraklasowej wówczas Odrze Wodzisław Śl. Z Górnika trafił do Podbeskidzia Bielsko-Biała, potem grał w GKS Tychy, Legionovii i Odrze Opole. Wodecki zagrał w 105 meczach na poziomie Ekstraklasy, w których strzelił 13 goli. Do Siarki piłkarz trafił na zasadzie półrocznego wypożyczenia z opcją transferu definitywnego.

 

7 Dwa zimowe transfery Siarki – Kacper Wełniak 300x298 - Trzy zimowe transfery Siarki – Marcin Wodecki, Kacper Wełniak i Tomasz WełnickiKacper Wełniak, piłkarz Legii Warszawa i reprezentacji Polski do lat 19 przez najbliższy rok będzie grał w Siarce Tarnobrzeg na zasadzie wypożyczenia. Wełniak jesienią rozegrał trzynaście spotkań w trzecioligowych rezerwach Legii Warszawa, strzelając dwa gole. Osiemnastoletni napastnik to wychowanek Skry Paterek, regularnie powoływany do młodzieżowej reprezentacji Polski. Z pozyskania piłkarza bardzo cieszy się prezes Siarki Dariusz Dziedzic. Bardzo ciekawy młody piłkarz, wiążemy z nim spore nadzieje i wierzę, że w Tarnobrzegu rozwinie swój ogromny talent – powiedział.

 

welnicki 300x269 - Trzy zimowe transfery Siarki – Marcin Wodecki, Kacper Wełniak i Tomasz WełnickiTomasz Wełnicki, 28-letni obrońca został w pierwszej połowie lutego nowym piłkarzem Siarki. Jesienią występował w pierwszoligowym Stomilu Olsztyn. Wełnicki pochodzi z Olsztyna, jako młody chłopak wyjechał do Niemiec i tam trenował i grał w juniorach VFL Bochum i drużynie rezerw FC Nuernberg. Potem grał w Austrii i wrócił do Polski. W barwach Górnika Zabrze zadebiutował na boiskach Ekstraklasy, następnie reprezentował barwy Stomilu Olsztyn. Grał też dla Zawiszy Bydgoszcz i w rezerwach Legii Warszawa. Wełnicki urodził się 18 marca 1990 roku, ma 185 centymetrów wzrostu i waży 77 kilogramów. Umowa Tomka z Siarką obowiązuje do końca czerwca 2020 roku.

Sławek Strzałka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *