Tylko 28. wiernych na jednej mszy świętej w tarnobrzeskim kościele Dominikanów

Tylko 28. wiernych może uczestniczyć jednocześnie na jednej mszy świętej i tylko tylu będzie wpuszczanych do kościoła. Tak zdecydowali tarnobrzescy Dominikanie.

W dniu dzisiejszym, 14 marca po godzinie 16:00 Dominikanie wydali oświadczenie następującej treści:

W związku z trudną sytuacją epidemiologiczną, mając na uwadze wzajemną odpowiedzialność za zdrowie i życie każdego z nas, zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, zgodnie z zaleceniem ks. bp. Krzysztofa Nitkiewicza – ordynariusza sandomierskiego z dnia 13 marca 2020 r., podjęliśmy decyzję by móc spełnić wymogi bezpieczeństwa, wynikające z konieczności ograniczenia liczebności zgromadzenia w naszej świątyni do nie więcej niż 50 osób. W naszym przypadku będzie to liczba 28 na każdej Eucharystii.

Prosimy o przestrzeganie zalecenia, a najlepiej o pozostanie jutro w domu i modlitwę za pośrednictwem internetu, radio i telewizji.

28 – tylko tylu wiernych może uczestniczyć we mszach świętych i będzie wpuszczanych do kościoła.

Należy w kruchcie kościoła pobrać kartkę z numerem i bezpośrednio udać się na wskazane miejsce. Obowiązuje bezwzględny zakaz zajmowania innego miejsca niż wskazanego numerem. Jest stan zagrożenia epidemicznego.

Prosimy stosować się do znaków i poleceń braci lub pracowników klasztoru. Zależy nam na Państwa bezpieczeństwie.

Ignorowanie tego nakazu, a więc ryzykowanie życiem innych osób będzie skutkowało natychmiastowym nakazem opuszczenia kościoła i terenu klasztornego.

Fot. Dominikanie Tarnobrzeg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *