W poniedziałek rusza głosowanie na projekty Tarnobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego

Od poniedziałku do piątku, od 30 września do 4 października 2019 r., mieszkańcy miasta będą mogli zagłosować na pozytywnie zweryfikowane projekty Tarnobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok. Głosowanie odbywać się będzie w budynku Urzędu Miasta Tarnobrzega, przy ul. Kościuszki 32. Przez cały tydzień funkcjonował będzie punkt wyborczy, czynny w godzinach od 8.00 do 17.00. Głosowanie odbywać się będzie również w każdym z 16. osiedli miejskich. Odbędzie się ono w niedzielę 6 października 2019 r. w godzinach od 8.00 do 14.00 w poniższych lokalach:

 1. osiedle Stare Miasto – Zespół Szkół Społecznych Nr 1 im. Hetmana Tarnowskiego, ul. Dominikańska 7;
 2. osiedle Wielopole – Szkoła Podstawowa Nr 4, ul. Wyspiańskiego 10;
 3. osiedle Siarkowiec – Zespół Szkół Nr 3 „Budowlanka” , ul. Św. Barbary 1B;
 4. osiedle Serbinów – Szkoła Podstawowa Nr 10, ul. Dąbrowskiej 10;
 5. osiedle Przywiśle – Przedszkole Nr 6 ul. 1 Maja 14;
 6. osiedle Piastów – Szkoła Podstawowa Nr 9, ul. Wiejska 4;
 7. osiedle Podłęże – Dom Ludowy, ul. Dzikowska 45;
 8. osiedle Dzików – Szkoła Podstawowa Nr 9, ul. Wiejska 4;
 9. osiedle Miechocin – Dom Osiedlowy, ul. Krzywa 2;
 10. osiedle Nagnajów – Dom Osiedlowy, ul. Nadwiślańska 16;
 11. osiedle Ocice – Ochotnicza Straż Pożarna, ul. Ocicka 89;
 12. osiedle Mokrzyszów – Szkoła Podstawowa Nr 7, ul. Sienkiewicza 215;
 13. osiedle Wielowieś – Szkoła Podstawowa Nr 8, ul. Piętaka 53;
 14. osiedle Zakrzów – Dom Strażaka, ul. Spokojna 9;
 15. osiedle Sielec – Dom Ludowy, ul. Sielecka 29;
 16. osiedle Sobów – Szkoła Podstawowa Nr 11, ul. Olszowa 1.

Głosować może każdy mieszkaniec miasta, niezależnie od wieku. Aby oddać głos należy przyjść z dokumentem tożsamości ze zdjęciem, podpisać pisemne oświadczenie, że jest się mieszkańcem Tarnobrzega oraz potwierdzić odbiór kart do głosowania. Osoby małoletnie muszą mieć ze sobą zgodę opiekuna prawnego na udział w głosowaniu. Małoletni, którzy nie mają dokumentu tożsamości przychodzą z opiekunem prawnym, który wyda odpowiednią zgodę na udział w głosowaniu oraz przedstawi akt urodzenia dziecka. Jeżeli dziecko nie jest w stanie podpisać potwierdzenia otrzymania kart do głosownia, podpis składa opiekun prawny uprawnionego małoletniego.

Głosujący otrzyma dwie karty do głosowania. Jedną na projekty duże i jedną na projekty małe. Na karcie na projekty duże znajduje się 6 projektów, z których wybieramy tylko jeden, wstawiając w odpowiednim miejscu znak „X” lub „V”. Natomiast na karcie na projekty małe znajdują się 22 projekty, z których wybieramy nie więcej niż trzy, zaznaczając je w identyczny sposób, jak ma to miejsce w przypadku projektów dużych.

Wygrywają projekty, które uzyskały największa liczbę głosów mieszkańców, aż do wyczerpania puli środków przyznanych na poszczególne kategorie projektów. Pula środków wyznaczona dla projektów dużych to 1 411 394,20 zł. Natomiast w przypadku projektów małych pula środków wynosi 100 tys. zł, co oznacza, ze wybierać będziemy 10 projektów z 22 konkurujących ze sobą. Wyniki głosowań znane będą już 11 października 2019 r. Zwycięskie projekty zostaną zrealizowane w 2020 roku.

Info: UM Tarnobrzeg

Projekty:
KARTA DO GŁOSOWANIA NA PROJEKT DUŻY
KARTA DO GŁOSOWANIA NA PROJEKT MAŁY

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *