Wakacje z audiobookiem

logo MBP - Wakacje z audiobookiem

Blondynka w Japonii

Beata Pawlikowska

Japonia, jeden z najbardziej legendarnych krajów świata! Każdy słyszał o gejszach, samurajach, słynnej uprzejmości, komiksach i grach, nowoczesnych miastach, medytacji i niezwykłej kulturze. Jednak Beata Pawlikowska prezentuje nieznane oblicze tego kraju. Mało kto wie, że Japonia ma jeden z najniższych wskaźników przestępstw na świecie czy, że to tutaj istnieje najbardziej ostra, pozbawiona hamulców i pełna przemocy pornografia. W dodatku co rok Japonia zamienia się w ogromny, romantyczny ogród pełen drzew kwitnącej wiśni, a ludzie biorą urlop w pracy, by móc przez całe dnie siedzieć w parkach pod kaskadami białych kwiatów, zachwycać się nimi i medytować nad przemijaniem. Beata Pawlikowska razem z czytelnikami poszukuje odpowiedzi, co takiego jest w kwitnących wiśniach, że cała Japonia wzrusza się i świętuje.

Ponad 6 godzin niezwykle barwnej i ciekawej opowieści pisarki.


Gdzie diabeł nie może… Dziewczyńska podróż dookoła świata

Justyna Minc, Paulina Pilch

Dwie przyjaciółki: iberystka Justyna Minc i prawniczka Paulina Pilch zdecydowały się zrealizować swoje marzenie o podróży dookoła świata. Postanowiły, że ich podróż będzie typowym gap year – nie planowały wyjazdu na stałe, nie chciały włóczyć się po świecie kilka lat. Rzuciły dobre prace w warszawskich firmach i pod koniec sierpnia 2010 wyruszyły na wschód – pociągiem do Moskwy. Audiobook jest opisem rocznej podróży dookoła świata, zapisem nisamowitych doświadczeń, niezwykłych wrażeń, przygód i przemyśleń autorek.

Czyta: Elżbieta Grad-Cupriak


Przez świat na rowerach w dwa lata

Magdalena Nitkiewicz, Paweł Opaska

Audiobook z nagraniem które pobudza wyobraźnię i inspiruje. Opowiada o tym, że można wybrać się w podróż rowerową dookoła świata, nie mając pojęcia o wymianie dętki. O tym, jak można przejechać Chiny, nie potrafiąc posługiwać się pałeczkami. O tym, jak przeżyć mrozy Altiplano z jedną parą skarpetek i zepsutym namiotem. Duża dawka humoru i wiedzy we wspaniałej interpretacji Łukasza Musiała.


Dzieciaki świata

Martyna Wojciechowska

Jak zarazić Dzieci ciekawością świata? Opowiadając prawdziwe historie, które są siłą tego audiobooka. Nie usłyszycie tu o czarodziejach, księżniczkach i wróżkach ani o superbohaterach. Za to wspólnie z dziećmi odbędziecie niezapomnianą podróż przez wszystkie kontynenty. Dowiecie się, jakie marzenia ma mały Mebratu z Etiopii, czy ośmioletnia żywa bogini z Nepalu jest szczęśliwa, dlaczego Mali z Tajlandii chce mieć szyję długą jak żyrafa. Ale też o tym, jak zbudować dom z błota, jak wykapać się w dymie z ogniska i gdzie piraci ukryli swoje największe skarby…


Zwierzęta świata

Martyna Wojciechowska

Dlaczego słonie boją się myszy, czy to prawda, że mrówkojady mają język 10 razy dłuższy od Naszego, a orangutany uwielbiają jeść duriany, najbardziej śmierdzące owoce świata i że można oswoić hipopotama i razem z nim oglądać w telewizji seriale. Z tym audiobookiem odbędziemy niesamowitą podróż do najbardziej egzotycznych zakątków świata i poznamy historie Jessiki, Happiego, Fusiego, Balgira i Carlito, piątki fantastycznych zwierzaków. Dzięki tym opowiadaniom, które są jak to w życiu bywa czasami wesołe, czasami smutne, wszyscy mamy szansę stać się lepszymi ludźmi, bo podobno ludzie, którzy kochają zwierzęta są dobrzy. A od tego jacy jesteśmy zależy przyszłość Ziemi i los zwierząt.

„Dzieciaki świata” i „Zwierzęta świata” to wspaniałe opowieści Martyny Wojciechowskiej dla dzieci „od lat 3 do 103”.


Audiobooki są dostępne w Filii nr 1 (osiedle Serbinów) Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Tarnobrzegu. Serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *