Warsztaty śpiewacze w Miechocine

W środę, 25 września 2019 r., o godz. 17:00 w pomieszczeniach Domu Osiedlowego na ulicy Krzywej 2 (oś. Miechocin) rozpoczną się pierwsze zajęcia warsztatowe poświęcone nauce pieśni tradycyjnych, głównie z regionu lasowiackiego i lubelskiego oraz pracy nad techniką tzw. białego głosu. Warsztaty poprowadzi Zofia Dąbrowska.

Pieśni pochodzą z jej własnych zbiorów, zapamiętane z domu rodzinnego, jak również poznane podczas odwiedzin najstarszych mieszkańców wsi. Zofia Dąbrowska – z zawodu nauczycielka, z zamiłowania regionalistka, członkini i założycielka różnych zespołów ludowych, uczestniczka wielu warsztatów śpiewu i tańca tradycyjnego, sama wielokrotnie prowadziła warsztaty zarówno śpiewacze jak i plastyczne. W 2018 r. w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Szkoła Mistrzów Tradycji”, zrealizowała projekt ,,Lasowiackie pieśni obrzędowe z repertuaru Marii Kozlowej z dawnego Machowa”.

– Warsztaty skierowane są do osób dorosłych, interesujących się śpiewem tradycyjnym i dawnymi obrzędami. Nie jest wymagane doświadczenie. Zapraszamy osoby, które lubią śpiewać i potrafią powtórzyć prostą melodię. Pieśni będziemy uczyć się ,,ze słuchu”, warto na spotkanie przynieść notatnik i długopis. – wyjaśnia pani Zofia Dąbrowska.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy drogą mailową na adres: zyciezprzytupem@gmail.com

Liczba miejsc jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *