Wernisaż wystawy grafik Michała Stępnia

Bez nazwy 1024x163 - Wernisaż wystawy grafik Michała Stępnia

W sobotę, 14 marca 2020 r. o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. M. Marczaka w Tarnobrzegu odbędzie się wernisaż wystawy grafik Michała Stępnia. Grafiki inspirowane są utworami literackimi. Ich twórca przedstawia swoje wersje okładek, starając się przy tym oddać przesłanie utworów.

W obszarze jego zainteresowania znajdują się głównie utwory, które zaliczyć można do klasyki literatury. Pragnie w ten sposób przywrócić pamięć o nich oraz zachęcić do ich lektury. Na wystawie zaprezentowane zostaną również prace wykonane w technice linorytu.

Michał Stępień urodził się w Tarnobrzegu. Jest autorem okładek płyt muzycznych. Specjalizuje się w tworzeniu plakatów. Inspiracje czerpie z prac stworzonych w ramach tzw. Polskiej Szkoły Plakatu. Zainteresowanie tą dziedziną twórczości rozpoczęło się od wizyty w krakowskiej Galerii Plakatu Krzysztofa Dydo. Pierwsze plakaty, które powstały poświęcone były twórczości Fiodora Dostojewskiego i Tomasza Manna. Interesuje się także psychologią, dlatego też część jego ilustracji odwołuje się do zagadnień związanych z ludzką psychiką. Jego fascynacją jest również liternictwo i kaligrafia. Stworzył serię portretów starszych ludzi w ramach projektu „Ośmiotysięczniki”.

Wystawa prezentowana będzie w dniach od 14 marca 15 kwietnia br. w Bibliotece Głównej.

michał stępień grafika 724x1024 - Wernisaż wystawy grafik Michała Stępnia

Info. Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnobrzegu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *