Wolność. Kocham i rozumiem. Koncert dla Niepodległej

W poniedziałek, 11 listopada, o godzinie 16:00 na Placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu odbędzie się koncert z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Koncert „Wolność. Kocham i rozumiem” jest inną niż dotychczas odpowiedzią na celebrowanie Narodowego Święta Niepodległości, jednego z najważniejszych świąt państwowych w Polsce. O tym, że Polska utożsamiana jest z kobietą, ludzka, kochana, bliska mówią teksty utworów, których aranżacje usłyszymy w poniedziałkowe, listopadowe popołudnie. Będą to m.in.: „Kocham wolność” Chłopców z Placu Broni, „Nie pytaj o Polskę” Obywatela G.C., „Tango Notturno”, „Był taki ktoś”, „Stare drzewa” Korteza, „Nie masz cwaniaka nad Warszawiaka”, „Polska ABCD” Marii Peszek.

Utwory, a jest ich w sumie 16, wykonają wyjątkowi, młodzi muzycy. Będą to uczniowie tarnobrzeskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika oraz I Społecznego LO im. Hetmana Jana Tarnowskiego. Ich wszystkich łączy miłość do muzyki, wrażliwość na słowo oraz zaangażowanie w tworzenie kultury w mieście, w którym żyją.

Wykonawcami tarnobrzeskiego koncertu dla Niepodległej „Wolność. Kocham i rozumiem” będą: Michał Smykla, Natalia Duma, Natalia Ciecierska, Mateusz Paź, Gabrysia Konefał, Kamil Jesionek, Wiktoria Bartoszewska, Kamila Ślusarz, Ola Kuroczko, Mateusz Tacik, Jasiek Masternak, Kacper Pacura, Marysia Wojtaszek, Gosia Szpyt, Kuba Lis, Filip Wojtaszek.

Mecenat artystyczny: Szkoła Muzyczna Yamaha: Mateusz Wójtowicz i Aleksander Borowiecki. Dźwięk, światło, realizacja: Stowarzyszenie M-ROCK, Tarnobrzeski Dom Kultury.

Serdecznie zapraszamy. Będzie wyjątkowo.

 

74578773 3214051645331935 3603105312233488384 o 725x1024 - Wolność. Kocham i rozumiem. Koncert dla Niepodległej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *