Wystawa interaktywna „Wszystko… jest liczbą”

Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega zaprasza na wystawę interaktywną pt. „Wszystko… jest liczbą”, zorganizowaną przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wystawa będzie czynna od 8 listopada 2019 r. do 5 stycznia 2020 r. Otwarcie wystawy odbędzie się dnia 7 listopada 2019 r. o godzinie 16:30.

Wystawa edukacyjna „Wszystko jest liczbą” poświęcona jest królowej nauk – matematyce. Czy matematyka to tylko oderwane od rzeczywistości liczby, wzory i rysunki? Odwiedzając wystawę interaktywną  można przekonać się, że matematykę łatwo znaleźć wokół nas, i że znajduje ona praktyczne zastosowanie w wielu dziedzinach aktywności człowieka.

O tym, że matematyka jest obecna w otaczającym nas świecie, wiedziano już 2500 lat temu. Stwierdzenie „Wszystko jest liczbą” powstało w Krotonie, w szkole założonej przez słynnego Pitagorasa. Odwiedzając wystawę możemy stać się na chwilę renesansowymi malarzami studiującymi zasady perspektywy, uczniami Pitagorasa odkrywającymi przy pomocy monochordu matematyczne zasady tworzenia akordów muzycznych czy geografami zgłębiającymi tajniki projekcji kartograficznych. Na wystawie można też poznać rozkosze „łamania głowy” rozwiązując zagadki geometryczne i topologiczne. Nasz świat staje się coraz bardziej cyfrowy. Oznacza to, że matematyki używamy na co dzień – wykonując przelew bankowy, kupując coś w sklepie, oglądając film w kinie czy słuchając muzyki.

Wystawa jest skierowana do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i wszystkich zainteresowanych.

Zapraszamy.

Info: MHMT, www.edupolis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *