Wyzwania w pracy z uczniem autystycznym – warsztaty

W poniedziałek, 27 kwietnia w Muzeum Opowieści w Rozalinie odbędą się warsztaty dla nauczycieli, specjalistów i rodziców pn „Wyzwania w pracy z uczniem autystycznym i jak sobie z nimi poradzić”.

Podczas warsztatów w praktyczny sposób omówione zostaną najważniejsze trudności z którymi uczestnicy spotykają się w swojej pracy zawodowej lub w domu rodzinnym. Przedstawione zostaną zasady wspierania osoby autystycznej w duchu pedagogiki empatycznej i humanistycznego podejścia do człowieka, w myśl zasady neuroróżnorodności.

Warsztaty poprowadzi Joanna Ławicka – pedagog specjalny, doktor nauk społecznych, prezes zarządu Fundacji Prodeste, autorka popularnych książek: „Nie jestem kosmitą”, „Mam zespół Aspergera”, „Człowiek w spektrum autyzmu”, „Podręcznik pedagogiki empatycznej”. Ukończyła Uniwersytet Adama Mickiewicza na kierunku Pedagogika Specjalna w Poznaniu oraz studia doktoranckie na wydziale Historyczno – Pedagogicznym w Opolu. Autorka licznych artykułów w czasopismach i rozdziałów w publikacjach zwartych. Prelegentka ważnych konferencji naukowych w Polsce i za granicą.

Termin warsztatów: 27.04.2020 r., w godz. od 11:00 do 14:00
Koszt udziału – 150 zł.
Zapisy pod numerem telefonu: 15 300 01 25, mailowo: kontakt.fundacjaq@gmail.com lub przez fanpage www.facebook.com/MuzeumOpowiesci/

Info. Muzeum Opowieści

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *