Zaproszenie na rejs po Jeziorze Tarnobrzeskim

Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na rejsy po jeziorze tarnobrzeskim na pokładzie łodzi żaglowej KABAŁA II. Oprócz kapitana na pokład może wejść maksymalnie 4 osoby. Czas trwania wycieczki zależy od siły wiatru. Opłata za rejs wynosi łącznie 20 zł jako zwrot części kosztów eksploatacyjnych i ubezpieczenia. Kapitanowie jachtu to seniorzy z tarnobrzeskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, doświadczeni żeglarze. 

– Rejsy w zamyśle mają charakter szkoleniowy. Nasi kapitanowie pracują nieodpłatnie, dzieląc się swoją pasją. Opowiadają o żeglowaniu, bezpieczeństwie na wodzie, o jeziorze tarnobrzeskim – mówi Krystyna Frąszczak, prezeska Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

IMG 8563 1 1024x768 - Zaproszenie na rejs po Jeziorze Tarnobrzeskim

 

Stowarzyszenie zaprasza zwłaszcza seniorów z wnukami, ale oferta skierowana jest do wszystkich chętnych.
W celu uzyskania więcej informacji i umówienia się na rejs należy kontaktować się telefonicznie z kapitanami jachtu: Stanisław tel.  694 446 787 lub Kuba tel. 601 874 894.

 

Łódź KABAŁA II, na której odbywaj się rejsy została zaprojektowana przez nieżyjącego już znanego konstruktora Tadeusza Ostaszewskiego, dziadka aktorki Mai Ostaszewskiej. Po kilkudziesięciu latach użytkowania zabytkowy jacht był w złym stanie. Zainteresowali się nim tarnobrzescy żeglarze i postanowili podjąć się renowacji łodzi. Było to ogromne wyzwanie, wymagające pozyskania niemałych środków. Udało się dzięki ciężkiej pracy wolontariuszy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z pomocą studentów tarnobrzeskiej PWZS, przy wsparciu finansowym i rzeczowym wielu osób i instytucji.

Obecnie łódź KABAŁA II należy do Klubu Kotwica, a w zamian za renowację Uniwersytet Trzeciego Wieku otrzymał ją w użytkowanie na 5 lat.

Iwona Dybus – Grosicka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *