Zawodnicy IKS Jezioro Tarnobrzeg walczą o wyjazd do Tokio

Po dziesięciu latach przerwy Polska ponownie stała się organizatorem turnieju rankingowego World Tour – Para Polish Open 2019 w tenisie stołowym na wózkach. Turniej odbył się we Władysławowie. Wystąpili czołowi tenisiści z całego świata. Przyjechali, aby wywalczyć kwalifikację do Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio w przyszłym roku.

Reprezentacja Polski, a w niej dwaj zawodnicy na wózkach, reprezentujący na co dzień klub IKS Jezioro Tarnobrzeg – Maciej Nalepka i Krzysztof Żyłka, spisała się bardzo dobrze. Turniej we Władysławowie to kolejne udane zawody w tym roku, z których zawodnicy IKS-u przywieźli trzy złote i dwa brązowe medale.

W turnieju drużynowym Para Polish Open 2019 w klasie 4, drużyna polska w składzie Krzysztof ŻYŁKA/Rafał LIS, wywalczyła złoty medal. Pokonali oni 2:0 drużynę z Rumunii i 2:1 z Chile. W półfinale pokonali 2:1 przeciwników z Tajwanu, a w finale 2:1 drużynę ze Słowacji.

W klasie 3 drużyna polska Maciej NALEPKA/Mariusz CZERWIŃSKI zakończyła zawody z brązowym medalem. Pokonali 2:1 drużynę urugwajsko-litewską, przegrali 1:2 z Francuzami i 2:1 wygrali z Włochami. W pojedynku o finał 2:0 ulegli drużynie z Niemiec.

W turnieju indywidualnym Krzysztof ŻYŁKA, w klasie 4, wygrał po 3:1 z Chilijczykiem Maximiliano RODRIGUEZ AVILA i Chorwatem Tomislav SPALJ oraz 3:0 z Japończykiem Genki SAITO. Zajął pierwsze miejsce w grupie i w 1/8 zmierzył się ze Słowakiem Peterem MIHALIK, którego pokonał 3:2. W walce o finał przegrał 0:3 z Turkiem Nesim TURAN i tym samym zdobył brązowy medal.

Natomiast Maciej NALEPKA w singlu, w klasie 3, wygrał 3:1 z Rumunem Ioan DIRLEA i po 3:0 z Jordańczykiem Osama ABU JAME oraz Litwinem Igorem LAVRENTJEV. Zajął pierwsze miejsce w grupie i w 1/8 turnieju pechowo przegrał, po zaciętej walce, 2:3 pojedynek o wejście do strefy medalowej z Niemcem Janem GUERTLER. Szkoda bo medal był tak blisko, ale jest miejsce 5-8.

W czerwcowym rankingu, który ukazał się zaraz po Para Polish Open 2019, obaj zawodnicy IKS-u są w pierwszej dziesiątce rankingu klasyfikacji do Igrzysk Paraolimpijskich Tokio 2020. Krzysztof ŻYŁKA w klasie 4 jest 9 na liście światowej i 4 w Europie. Natomiast Maciej NALEPKA w klasie 3  jest również 9 na liście światowej i 6 w Europie.

Info: IKS Jezioro Tarnobrzeg

Krzysztof Żyłka Rafał Lis drużyna POL w kl. 4 1024x683 - Zawodnicy IKS Jezioro Tarnobrzeg walczą o wyjazd do Tokio
Krzysztof Żyłka, Rafał Lis, złoty medal – drużyna POL w kl. 4

drużyna POL kl3 NALEPKA Maciej CZERWINSKI Mariusz 1024x682 - Zawodnicy IKS Jezioro Tarnobrzeg walczą o wyjazd do Tokio
Maciej Nalepka, Mariusz Czerwiński, brązowy medal – drużyna POL w kl. 3

Krzysztof Żyłka brązowy medal w singlu kl. 4 z z 1024x691 - Zawodnicy IKS Jezioro Tarnobrzeg walczą o wyjazd do Tokio
Krzysztof Żyłka, brązowy medal w singlu w kl. 4

Maciej Nalepka 5 8 miejsce kl. 3 1024x683 - Zawodnicy IKS Jezioro Tarnobrzeg walczą o wyjazd do Tokio
Maciej Nalepka, 5-8 miejsce w kl. 3