Zawodniczki KTS Enea Siarka Tarnobrzeg jadą do Tokio!

W dniu wczorajszym, w czwartek 23 stycznia 2020 r. w portugalskiej miejscowości Gondomar nasza narodowa Reprezentacja Kobiet w składzie: Li Qian, Natalia Partyka, Natalia Bajor i Julia Ślązak wywalczyła kwalifikację drużynową do Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w dniach od 24 lipca do 9 sierpnia tego roku w Tokio!

Wczorajszy sukces to także awans na igrzyska zawodniczki  KTS ENEA SIARKA Tarnobrzeg Li Qian, pozwalający jej na start w turnieju indywidualnym. Do Tokio pojedzie także Kinga Stefańska, która wystąpi w roli asystenta trenera. Kwalifikację do startu indywidualnego uzyskały także Natalia Partyka i Natalia Bajor oraz jedna rezerwowa, którą w terminie późniejszym powoła trener Nęcek.

– Jeszcze dwie zawodniczki KTS mają już awans. Jest to: Ying Han i Yue Wu, a obecnie walczą pozostałe dwie zawodniczki KTS – Eliza Samara z reprezentacją Rumuni oraz Wiktoria Pawlovich z Białorusią. Może tak być, że po raz pierwszy w historii wszystkie zawodniczki KTS wystąpią w Igrzyskach w Tokio! – relacjonował wczesnym popołudniem, w piątek 24 stycznia, z Gongomar rozentuzjazmowany trener Nęcek.

W wygranym i decydującym o uzyskaniu kwalifikacji meczu z Ukrainą wprost fantastyczną dyspozycją i skutecznością wykazała się Li Qian, liderka reprezentacji Polski, aktualna Indywidualna Mistrzyni Europy i oczywiście zawodniczka KTS ENEA SIARKA Tarnobrzeg. Trenerem Reprezentacji Polski jest Zbigniew Nęcek, równocześnie trener KTS ENEA SIARKA Tarnobrzeg a asystentką trenera jest Kinga Stefańska, równocześnie kapitan i zawodniczka KTS ENEA SIARKA Tarnobrzeg.

Doskonale we wczorajszym meczu spisała się Natalia Partyka (była tenisistka KTS-u), czterokrotna mistrzyni paraolimpijska.

Oprócz Li Qian i Natalii Partyki w finałowym meczu kwalifikacji w Gondomar wystąpiła także Natalia Bajor. Zawodniczką rezerwową była Julia Ślązak.

Dla zawodniczki Li Qian i dla trenera Zbigniewa Nęcka, zakwalifikowanie się do Tokio będzie już czwartym startem w Igrzyskach Olimpijskich (Pekin 2008, Londyn 2012, Rio de Janerio 2016 i Tokio 2020). Z kolei dla Kingi Stefańskiej będą to już trzecie Igrzyska Olimpijskie (Londyn, Rio de Janerio, Tokio).

Info. Zbigniew Nęcek (z pozdrowieniami dla nas i dla kibiców, jeszcze z Gongomar)
Fot. FB KTS ENEA SIARKA Tarnobrzeg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *