Złap bakcyla do podróży!

logo BP tbg 1024x224 - Złap bakcyla do podróży!

Podróże zawsze były jedną z największych i najbardziej emocjonujących pasji człowieka. Wszyscy chcemy wyrwać się z codzienności, poznawać nowych ludzi, poznawać nowe miejsca, kraje i kultury. Jeśli ktoś jeszcze jest przed urlopem i nie zdecydował gdzie chce spędzić urlop może pomogą w tym książki.

Podróże marzeń na cztery pory roku

Opracowanie zbiorowe

Gdzie spędzić tegoroczny urlop? To pytanie, które powtarzane jest w wielu domach każdego roku. Tym, którzy szukają odpowiedzi na to pytanie podpowiadamy: oto album pełen zaskakujących podróżniczych pomysłów!

Letni urlop przeleżeć na jednej z gorących i ekskluzywnych plaż Teneryfy czy uciec od upałów na pełną aktywnych wulkanów i gejzerów Islandię? Szaleć w grudniu na stokach Alp czy zapomnieć o zimie na rajskich plażach Malediwów? Gdzie najlepiej udać się na wiosenny urlop kojący zimowe przemęczenie? Może niedaleka Toskania, delektowanie się doskonałym Chianti a także toskańskimi serami i wędlinami. Książka zawiera 100 propozycji wyjazdów, ułożonych tematycznie od najbliższych do najdalszych kierunków, opisuje zarówno pojedyncze miejsca, jak i regiony oraz całe kraje. Dodatkową atrakcją są przepiękne, kolorowe zdjęcia.

Moja piękna Europa dla koneserów sztuki, historii i dobrego wina

Maciej Nowicki

Ta książka to zbiór dziesięciu esejów o historii, zabytkach, wielkich ludziach, ale i o znakomitych potrawach i winach Europy. Ich autorem jest profesor Maciej Nowicki – znany autorytet w dziedzinie ochrony środowiska. Wraz z nim wędrujemy po uroczych, średniowiecznych miasteczkach Alzacji, Apulii, czy Perigord, po zamkach w dolinie Dordogne, po Alhambrze w Grenadzie i szlaku pielgrzymkowym do św. Jakuba w Composteli. Podziwiamy piękno pejzaży Andaluzji, Alzacji, Apulii, wybrzeży Amalfi i Dalmacji, a także kosztujemy wyborne wina hiszpańskie, francuskie, włoskie. A wszystko to opowiedziane jest językiem prostym i pięknym.

Europa jest w zasięgu ręki, dlatego warto sobie przypomnieć jej piękno i smak.

W Azji

TizianoTerzani

Legendarny włoski dziennikarz (porównywany często z Ryszardem Kapuścińskim) z Azją związał całe swoje życie. Wojna wietnamska (zwana w Wietnamie wojną amerykańską), śmierć Mao Zedonga, przejęcie Hong Kongu przez Chiny, śmierć japońskiego cesarza Hirohito, obalenie filipińskiego dyktatora Marcosa – Terzani był wszędzie, gdzie działy się rzeczy ważne, epokowe, wstrząsające światową historią. „W Azji”, zgodnie z tytułem, jest Azja: Indie, Pakistan, Birma, Japonia, Tajlandia, Filipiny, Kambodża… Aż się mieni w oczach. Dla czytelników, którzy pragną odwiedzić legendarne miejsca i są miłośnikami tego pachnącego i egzotycznego kontynentu – lektura obowiązkowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *