Złoto i srebro w olimpijskiej klasie Laser Radial dla Lilly May Niezabitowskiej

W dniach 5-8 września, w Narodowym Centrum Żeglarstwa w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Polski Klas Olimpijskich w Żeglarstwie. Jacht Klub Kotwica Tarnobrzeg reprezentowały dwie zawodniczki w klasie Laser Radial kobiet – Lilly May Niezabitowska oraz Aleksandra Bobula.

W trakcie czterech dni odbyło się 9 z 10 zaplanowanych wyścigów w zmiennych warunkach wiatrowych. Startowało łącznie 30 zawodniczek z całego kraju w 3 kategoriach wiekowych: seniorek, juniorek (U19) i juniorek młodszych (U17).

Dla naszych zawodniczek, do tej pory pływających na łódkach Laser 4.7, był to debiut w tej klasie. Dzięki wsparciu sponsora, firmie Siarkopol, udało się wyposażyć je w sprzęt (żagle i maszty) pozwalający na start w wyższej, olimpijskiej klasie Radial.

Swój pierwszy występ mogą zaliczyć do bardzo udanych. Trenująca na co dzień pod okiem Aleksandra Ariana, Lilly May Niezabitowska, po walce do ostatniego wyścigu, zdobyła 1 miejsce i złoty medal w kategorii U17, dający jej tytuł Mistrza Polski. W kategorii U19 zdobyła 2 miejsce i srebrny medal. W klasyfikacji generalnej uplasowała się na 6 pozycji.

Aleksandra Bobula po obiecującym początku, w kolejnych dniach miała trochę słabsze wyścigi, by w ostatni dzień jeszcze poprawić swoją pozycję. Finalnie zajęła 10 pozycję wśród juniorek młodszych (U17) i 22 pozycję w klasyfikacji generalnej.

Serdecznie gratulujemy!

Janusz Bobula

DSC 0948 1024x680 - Złoto i srebro w olimpijskiej klasie Laser Radial dla Lilly May Niezabitowskiej

Fot. Janusz Bobula

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *