Złoty medal dla Lilly May Niezabitowskiej

W dniach 14 – 17 sierpnia, na jeziorze Sławskim odbyły się regaty drugiej części Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Lubuskie 2019 w klasach Laser 4.7 dziewcząt i chłopców oraz L’Equipe Open.

Olimpiada w Sławie zapadnie na długo w pamięci Liily May Niezabitowskiej, zawodniczki Jacht Kubu Kotwica Tarnobrzeg trenującej pod okiem Aleksandra Ariana. Przez 4 dni regat zawodnicy żeglowali 3 dni w zmiennych warunkach wietrznych.

Podkarpacie i Jacht Klub Kotwica Tarnobrzeg reprezentowały 3 zawodniczki: Lilly May Niezabitowska, Aleksandra Bobula i Aleksandra Mac. Po pierwszym dniu nastroje były wspaniałe. Wyniki to kolejno 1, 6 i 13 miejsce. W drugim dniu brak wiatru spowodował lekkie rozleniwienie a dzień trzeci pokazał zdenerwowanie i mniej czujności. Lilly May nie wygrała w trzecim dniu żadnego wyścigu, ale kontrolowała czołówkę i cały czas była na prowadzeniu. Ola Bobula spadła na 10 pozycję, natomiast Aleksandra Mac odrabiała straty żeglując coraz lepiej i awansowała na pozycję 13. Czwarty dzień zapowiadał się bezwietrzny i wstępnie tak było. Oczekiwanie na brzegu przeciągało się aż w końcu zawodnicy dostali sygnał zejścia na wodę.

W czwartym dniu olimpiady odbyły się dwa wyścigi. Lilly May w ostatnim biegu przypieczętowała swoje mistrzostwo wygrywając na ostatnich metrach przed metą! Złoto zdobyła bardzo pewnie, bo z przewagą aż trzynastu punktów. Aleksandra Bobula ostatecznie zajęła 12 a Aleksandra Mac 14 miejsce.

W klasyfikacji klubów tarnobrzeska Kotwica uplasowała się na 12 miejscu spośród 43 startujących klubów, natomiast w klasyfikacji województw podkarpackie zajęło ex aequo 6 miejsce z województwem małopolskim.

Wielkie gratulacje dla naszych żeglarek!