Życie ma tak wiele barw – V Powiatowy Przegląd Twórczości Nauczycieli

Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu już po raz piąty jest organizatorem Powiatowego Przeglądu Twórczości Nauczycieli pod hasłem „Życie ma tak wiele barw”. Wernisaż wystawy prac, które zgłoszono na przegląd odbędzie się w sali wystawowej biblioteki, ul. Wyspiańskiego 2A, w piątek, 6 marca br. o godz. 16.00.

Tradycyjnie patronat nad Przeglądem objęli Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego oraz Prezydent Miasta Tarnobrzega.

– Z wielką satysfakcją odnotowujemy, że impreza ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem twórców – nauczycieli, dlatego na stałe wpisaliśmy ją w harmonogram działań biblioteki – powiedziała dyrektor BP w Tarnobrzegu, pani Anna Żarów.

Do piątej edycji Powiatowego Przeglądu Twórczości Nauczycieli zgłosiło swój udział 36 nauczycieli czynnych i emerytowanych, reprezentujących różnego rodzaju szkoły i placówki oświatowo-wychowawcze. Twórcy zaprezentowali swoje dzieła z różnych dziedzin sztuki: malarstwa, rzeźby, grafiki oraz rękodzieła artystycznego. Autorami prezentowanych prac są zarówno profesjonalni artyści jak i amatorzy, którzy poszukują kontaktu ze sztuką.

– Nasza wystawa jest okazją do odkrycia, że pasja nie jedno ma imię. Anna Szkolak tak określiła twórczego nauczyciela: „Praca nauczyciela twórczego charakteryzuje się nieustannym poszukiwaniem, badaniem, eksperymentowaniem, zaangażowaniem w realizację celów procesu edukacyjnego. Nauczyciel kreatywny musi akceptować samego siebie, aby akceptować swoich wychowanków, rozumieć ich i potrafić im pomóc.” Kreatywność, a co za tym idzie twórcze podejście, jest dziś najbardziej pożądaną wartością w każdym obszarze, poszukiwaną cechą ludzką, staje się ona słowem-kluczem w każdej dyscyplinie – wyznała dyrektor biblioteki.

Przegląd Twórczości Nauczycieli daje możliwość zaprezentowania swojego dorobku artystycznego wszystkim twórczym nauczycielom, niezależnie od przygotowania i doświadczenia artystycznego.

Marcowy wernisaż V Powiatowego Przeglądu Twórczości Nauczycieli uświetni występ chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Seniorki”. Będzie można także spotkać się i porozmawiać  z autorami prac.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *